Ambulanţă implicată într-un accident lângă Parcul Cișmigiu. Salvarea a lovit în plin un autoturism care i-a tăiat calea

O ambulanță care transporta un pacient a fost implicată într-un accident azi-noapte, lângă Parcul Cișmigiu din Capitală.

În urma impactului, mașina s-a răsucit de câteva ori și s-a oprit în stâlpii de protecție din beton, de pe trotuar.

Captura de ecran 2024 11 19 090042

Personalul medical spune că ambulanța avea semnalele luminoase și acustice pornite, dar șoferul mașinii lovite neagă.

Potrivit unor surse, pacientul este un deținut și se afla în drum spre spital. După accident, bărbatul a fost preluat de o altă ambulanță. Autospeciala avariată a fost tractată cu o platformă auto.

Proiectul jurnalistic newsbucuresti.ro este un proiect susținut de AGI
- o asociație neguvernamentală, apolitică și non-profit.
Depinde și de tine să susții o presă independentă.

URMĂREȘTE-NE PE

Articole similare

Noutati