Amenzi de peste 15.000 de lei pentru ‘parcagii’ și pentru lipirea ilegală a afișelor – FOTO

Poliția Locală a Capitalei a anunțat că în cursul săptămânii trecute a aplicat amenzi de 11.000 de lei pentru lipirea ilegală a afișelor și de 4.900 de lei pentru ‘parcagii’.

Astfel, trei sancțiuni au fost aplicate pentru lipirea afișelor în zonele Magheru, Știrbei Vodă și Bd. Carol I.

”Le-am confiscat afișele (peste 550 în total) pe care le lipeau pe tablouri electrice și în alte locuri nepermise și i-am amendat cu 11.000 de lei. I-am pus să și curețe unde murdăriseră”, transmite Poliția Locală pe pagina sa de Facebook.

727773651 1562455262066638 1756353598223335733 n

De asemenea, au fost depistați 17 ‘parcagii’, persoane care practică o formă de ‘cerșetorie mascată’, menționează sursa citată.

”Erau la ‘lucru’ pe strada Sfinții Apostol, la Ateneu (zonele Benjamin Franklin și Episcopiei) și la Spitalul Universitar. Amenzile au totalizat 4.900 de lei”, se mai arată în postare.

Cei care vor să sesizeze astfel de fapte sunt îndemnați să sune la 021/9752.

Proiectul jurnalistic newsbucuresti.ro este un proiect susținut de AGI
- o asociație neguvernamentală, apolitică și non-profit.
Depinde și de tine să susții o presă independentă.

URMĂREȘTE-NE PE

Articole similare

Noutati