Lăcrămioara Perijoc şi Claudia Nechita sunt sportivele care pot aduce primele calificări la Jocurile Olimpice de la Paris pentru boxul românesc, cu ocazia Jocurilor Europene din Polonia (21 iunie – 2 iuie), a declarat pentru AGERPRES preşedintele Federaţiei Române de Box, Vasile Cîtea. ”În mod sigur mergem la această competiţie cu speranţe de calificare olimpică. Acesta este […]
Box: Perijoc şi Nechita pot aduce primele calificări olimpice la Jocurile Europene din Polonia
![Box: Perijoc şi Nechita pot aduce primele calificări olimpice la Jocurile Europene din Polonia](https://newsbucuresti.ro/wp-content/uploads/2023/06/box-perijoc-si-nechita-pot-aduce-primele-calificari-olimpice-la-jocurile-europene-din-polonia-696x440.jpg)