CM 2026: Ambasadorul iranian la ONU condamnă tratamentul aplicat de SUA echipei Iranului

iranAmbasadorul iranian pe lângă Oficiul Naţiunilor Unite (ONU) de la Geneva, Ali Bahraini, a criticat miercuri, în cadrul unei conferinţe de presă, tratamentul aplicat echipei naţionale de fotbal a ţării sale din partea Statelor Unite la actuala Cupă Mondială, deşi a subliniat că acest lucru nu a împiedicat echipa să aibă performanţe bune în turneu, […]

Citeste mai mult…

Proiectul jurnalistic newsbucuresti.ro este un proiect susținut de AGI
- o asociație neguvernamentală, apolitică și non-profit.
Depinde și de tine să susții o presă independentă.

URMĂREȘTE-NE PE

Articole similare

Noutati