În data de 18.12.2023, în jurul orelor 05.10, polițiști locali din cadrul Serviciului Ordine Publică au depistat în Piața Obor o persoană care aproviziona chioșcurile destinate vânzării de ouă, se transmite intr-un comunicat.
Agenții aflați în patrulare au constatat că nu deține autorizație pentru comercializare ouă și nu a putut prezenta documente privind proveniența mărfii, fapt pentru care au ridicat, în vederea confiscării, 8700 bucăți ouă. Persoana în cauză a fost sancționată contravențional conform legislației în vigoare, cu suma de 500 lei.
![Nu este disponibilă nicio descriere pentru fotografie.](https://scontent.fotp3-3.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/412377586_720577800136146_1286547869702212112_n.jpg?stp=dst-jpg_p180x540&_nc_cat=102&ccb=1-7&_nc_sid=3635dc&_nc_eui2=AeEzsYcfFoNUBEtW6BEW38zkEuw5e25igZES7Dl7bmKBkQWOP3hX56sIz1kWFL0aMjA&_nc_ohc=AM_YK2qY9soAX8gyCQF&_nc_ht=scontent.fotp3-3.fna&oh=00_AfDUyiwTK7gvNxB-OfyI72ZghQ5skcorxcuzvVRn20SKRA&oe=65877342)