Compania Municipală Iluminat Public angajează un electrician și un șofer manevrant

Compania Municipală Iluminat Public București recrutează personal pentru două poziții: șofer manevrant platformă ridicătoare cu braț și electrician.

Descriere pentru poziția de ”Șofer manevrant platformă ridicătoare cu braț”:

Căutăm șofer profesionist cu experiență în conducerea autovehiculelor platforme ridicătoare și transportul materialelor cu autoutilitare care nu depășec 3,5 tone.

Descrierea Jobului:

Deplasarea autovehiculului, platforma ridicatoare, la locul destinat, calarea autovehiculului pe pozitia de lucru si dirijarea electricianului din nacela.

Oraș de lucru: Bucuresti.

Aptitudini:

• fără evenimente rutiere;

• serios;

• punctual;

• cunoștințe mecanice;

• experiență 5 ani.

Nivel Studii: Medii

Tip job: Full time

Permis conducere: B

Oferim:

• Salariu motivant;

• Tichete de masă;

• Un mediu de lucru plăcut;

• Posibilitatea de dezvoltare personală și de instruire.

Descriere pentru poziția de ”electrician”:

Cerințe:

• Cunoștințe de fizică – electricitate

• Cunoştinţe de mecanică specifice activitătii

• Cunoştinţe de tehnologie a realizării instalațiilor electrice

• Cunoaşterea echipamentelor şi a aparatelor utilizate în procesul muncii

• Cunoaşterea modului de utilizare a acestora

• Minimum un an experiență în activitatea de electrician

• Responsabilitate, corectitudine, conștiinciozitate, confidențialitate

• Răbdare, calm, meticulozitate

• Capacitate de a lucra cu oamenii

• Rezistență la stres

• Spirit de inițiativă

• Echilibru emoțional

Obiective:

• Instalarea, întreținerea, testarea și repararea sistemelor electrice

• Cunoașterea, respectarea şi aplicarea legislaţiei naţionale, a normele şi normativelor specifice activităţii de securitate a muncii

• Obligaţia de a-și desfăşura activitatea fără a expune la pericol de accidentare sau îmbolnăvire profesională atât persoana proprie, cât şi pe celelalte persoane participante la procesul de muncă

• Preocuparea permanentă pentru menținerea în stare de funcționare a sculelor, uneltelor, aparatelor de măsura și control, a autovehiculelor puse la dispoziție pentru deplasarea la punctele de lucru, precum și a echipamentului de lucru și a celui individual de protecția muncii

• Îmbunătățirea permanentă a pregătirii profesionale

Politica societății în domeniul resurselor umane vizează asigurarea personalului necesar în corelare cu obiectivele de dezvoltare ale companiei, anticiparea eventualelor fluctuații de deficit sau surplus de personal, principalele direcții de acțiune fiind: atragerea și menținerea personalului calificat cu aptitudinile, cunoștințele de specialitate și competențele necesare; dezvoltarea unor echipe bine pregătite și flexibile, capabile de a se adapta la un mediu dinamic, în continuă schimbare; promovarea discuțiilor constructive și a schimbului de cunoștințe și informații legate de activitate, pentru creșterea coeziunii în cadrul companiei.

Ambele anunțuri se regăsesc și pe pagina oficială a Companiei: www.cmipb.ro.

Persoanele interesate pot transmite un CV la adresa: cariere@cmipb.ro, până la data de 20.02.2023.

URMĂREȘTE-NE PE

Articole similare

Noutati