EURO 2020. Care este programul meciurilor de pe Pro TV din faza grupelor

0
209

Pro TV va transmite, începând din 11 iunie, toate partidele de la Campionatul European de fotbal, competiţie care se va desfăşura în 11 oraşe, scrie paginademedia.ro.

Printre oraşele gazdă se află şi Bucureşti. Pe Arena Naţională vor avea loc trei meciuri din grupa C, dar şi o partidă din optimile de finală.

Celelalte meciuri se vor juca în: Londra, Munchen, Roma, Baku, Sankt Petersburg, Amsterdam, Sevilla, Budapesta, Glasgow şi Copenhaga.

Programul meciurilor de pe Pro TV, din faza grupelor Euro 2020:

Etapa 1 din faza grupelor:

Vineri, 11 iunie:

  • Turcia-Italia (22:00, Pro TV)

Sâmbătă, 12 iunie:

  • Ţara Galilor-Elveţia (16:00, Pro TV)
  • Danemarca-Finlanda (19:00, Pro TV)
  • Belgia-Rusia (22:00, Pro TV)

Duminică, 13 iunie:

  • Anglia-Croaţia (16:00, Pro TV)
  • Austria-Macedonia de Nord (19:00, Pro TV) – Meciul se joacă pe Arena Naţională.
  • Olanda-Ucraina (22:00, Pro TV)

Luni, 14 iunie:

  • Scoţia-Cehia (16:00, Pro TV)
  • Polonia-Slovacia (19:00, Pro TV)
  • Spania-Suedia (22:00, Pro TV)

Marţi, 15 iunie:

  • Ungaria-Portugalia (19:00, Pro TV)
  • Franţa-Germania (22:00, Pro TV)

Etapa a 2-a din faza grupelor:

Miercuri, 16 iunie:

  • Finlanda-Rusia (16:00, Pro TV)
  • Turcia-Ţara Galilor (19:00, Pro TV)
  • Italia-Elveţia (22:00, Pro TV)

Joi, 17 iunie:

  • Ucraina-Macedonia de Nord (16:00, Pro TV) – Meciul se joacă pe Arena Naţională.
  • Danemarca-Belgia (19:00, Pro TV)
  • Olanda-Austria (22:00, Pro TV)

Vineri, 18 iunie:

  • Suedia-Slovacia (16:00, Pro TV)
  • Croaţia-Cehia (19:00, Pro TV)
  • Anglia-Scoţia (22:00, Pro TV)

Sâmbătă, 19 iunie:

  • Ungaria-Franţa (16:00, Pro TV)
  • Portugalia-Germania (19:00, Pro TV)
  • Spania-Polonia (22:00, Pro TV)

Etapa a 3-a din faza grupelor:

Duminică, 20 iunie:

  • Elveţia-Turcia (19:00, Pro TV sau Pro X*)
  • Italia-Ţara Galilor (19:00, Pro TV sau Pro X*)

Luni, 21 iunie:

  • Ucraina-Austria (19:00, Pro TV sau Pro X*) – Meciul se joacă pe Arena Naţională.
  • Macedonia de Nord-Olanda (19:00, Pro TV sau Pro X*)
  • Rusia-Danemarca (22:00, Pro TV sau Pro X*)
  • Finlanda-Belgia (22:00, Pro TV sau Pro X*)

Marţi, 22 iunie:

  • Croaţia-Scoţia (22:00, Pro TV sau Pro X*)
  • Cehia-Anglia (22:00, Pro TV sau Pro X*)

Miercuri, 23 iunie:

  • Suedia-Polonia (19:00, Pro TV sau Pro X*)
  • Slovacia-Spania (19:00, Pro TV sau Pro X*)
  • Portugalia-Franţa (22:00, Pro TV sau Pro X*)
  • Germania-Ungaria (22:00, Pro TV sau Pro X*)

*Nu s-a stabilit încă pe ce post se va da meciul. Partidele de la aceeaşi oră vor fi pe Pro TV şi Pro X.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.