Incendiu la Ministerul Finanțelor: pompierii au intervenit cu mai multe autospeciale

Un incendiu a izbucnit, joi, la sediul Ministerului Finanţelor, la acoperişul clădirii acestei instituții. Pompierii au intervenit pentru stingerea incendiului. Angajaţii nu au fost evacuaţi.

”Am intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la o clădire din strada Apolodor, unde a fost observată o degajare de fum la acoperiş. În urma recunoaşterii efectuate de primele echipaje ajunse la caz a rezultat faptul ca ard deşeuri într-un canal tehnologic”, potrivit ISU Bucureşti-Ilfov.

Reprezentanţi ai instituţiei au confirmat că incendiul s-a manifestat la sediul Ministerului Finanţelor.

Focul s-a manifestat pe o suprafaţă de 10 metri pătraţi şi nu s-a impus evacuarea personalului din clădire.

La ora transmiterii acestei ştiri, incendiul este stins.

Proiectul jurnalistic newsbucuresti.ro este un proiect susținut de AGI
- o asociație neguvernamentală, apolitică și non-profit.
Depinde și de tine să susții o presă independentă.

URMĂREȘTE-NE PE

Articole similare

Noutati