Fostul gimnast Marian Drăgulescu, multiplu medaliat olimpic, mondial şi european, a declarat, într-o conferinţă de presă susţinută cu ocazia Săptămânii Europene a Sportului, că organismul uman are nevoie de mişcare şi a făcut o comparaţie cu un automobil care rugineşte dacă stă în parcare, potrivit Agerpres. „Sportul este foarte important. Organismul nostru este ca un […]
Marian Drăgulescu susţine practicarea sportului la orice vârstă: Organismul e ca un automobil, dacă îl lăsăm în parcare rugineşte
![Marian Drăgulescu susţine practicarea sportului la orice vârstă: Organismul e ca un automobil, dacă îl lăsăm în parcare rugineşte](https://newsbucuresti.ro/wp-content/uploads/2022/09/marian-dragulescu-sustine-practicarea-sportului-la-orice-varsta-organismul-e-ca-un-automobil-daca-il-lasam-in-parcare-rugineste-696x522.jpg)