Meciul Anei Bogdan cu Astra Sharma, suspendat din cauza întunericului la Țiriac Foundation Trophy

Meciul dintre Ana Bogdan și Astra Sharma a fost suspendat din cauza întunericului de la Țiriac Foundation Trophy. Fanii celor două au rămas total dezamăgiți de evoluția meciului și de întâmplarea nefericită.

Meciul Anei Bogdan cu Astra Sharma, suspendat

Totul s-a petrecut în seara de miercuri, la scorul de 1-1 la seturi, în optimile de finală ale turneului Țiriac Foundation Trophy, dotat cu premii totale de 115.000 de dolari și găzduit de Centrul Național de Tenis din București.

Ana Bogdan a câștigat primul set, iar Sharma s-a impus ulterior în actul secund. Cele două seturi au fost foarte disputate şi au avut o durată de două ore şi 39 de minute.

Din fericire pentru fani, meciul va continua joi cu setul al 3-lea, urmând să se dispute pe Terenul Central, după jocul dintre Maria Sara Popa – Sara Errani (10:30) şi Irina Bara – Darja Semenistaja.