Preşedintele Comitetului Olimpic şi Sportiv Român (COSR), Mihai Covaliu, a declarat, vineri, că delegaţia României pleacă în Coreea de Sud, la ediţia de iarnă a Jocurilor Olimpice pentru Tineret (JOT), cu încredere că poate aduce medalii acasă, scrie Agerpres. „Aşteptăm cu emoţie aceste Jocuri pentru aceşti copii, deoarece este o competiţie importantă cu un nivel […]
Mihai Covaliu (COSR), înainte de JOT 2024: Mergem în Coreea cu încredere, vrem să aducem medalii acasă
![Mihai Covaliu (COSR), înainte de JOT 2024: Mergem în Coreea cu încredere, vrem să aducem medalii acasă](https://newsbucuresti.ro/wp-content/uploads/2024/01/mihai-covaliu-cosr-inainte-de-jot-2024-mergem-in-coreea-cu-incredere-vrem-sa-aducem-medalii-acasa-696x464.jpg)