Militarii români fac repetiții pentru parada de 1 Decembrie. MApN: Pot genera temporar zgomot sau trafic îngreunat

Ministerul Apărării Naționale anunță miercuri că militarii au început pregătirile pentru defilarea de Ziua Națională a României.

Miercuri, în poligonul Ghencea a avut loc o primă repetiție: ”Am dat startul antrenamentelor pentru Parada Militară de 1 Decembrie! Astăzi, în poligonul Ghencea, militarii au început pregătirile pentru defilarea de Ziua Națională a României. Au mai rămas 12 zile până când vom onora, în pas de defilare, curajul și istoria”, se arată pe pagina de Facebook a MApN.

Reprezentanții ministerului precizează că începând de miercuri și până pe 1 Decembrie vor avea loc mai multe repetiții pentru paradă în poligonul Ghencea, iar o parte a tehnicii va tranzita zona.

  • ”Aceste deplasări de tehnică sunt activități planificate, desfășurate în condiții de siguranță și pot genera temporar zgomot sau trafic îngreunat în perimetrul adiacent poligonului. Mulțumim pentru înțelegere și vă așteptăm alături de noi de Ziua Națională”, a transmis MApN.

Proiectul jurnalistic newsbucuresti.ro este un proiect susținut de AGI
- o asociație neguvernamentală, apolitică și non-profit.
Depinde și de tine să susții o presă independentă.

URMĂREȘTE-NE PE

Articole similare

Noutati