Noi amenzi pentru parcare neregulamentară în Sectorul 2

Poliția Locală Sector 2, împreună cu Brigada Rutieră București continuă sancționarea contravențională a conducătorilor auto care parchează neregulamentar pe arterele aglomerate. 

Astfel, s-a acționat pentru identificarea și sancționarea celor care au oprit în stațiile STB și pe trecerile de pietoni din: Șos. Colentina, Șos. Mihai Bravu, str. Ziduri Moși etc.

În fiecare zi, echipajele de poliție ale celor instituții monitorizează arterele importante de circulație, iar cei găsiți vinovați de nerespectarea prevederilor OUG 195/2002 sunt sancționați cu 2 – 3 puncte amendă la care se adaugă 2 puncte penalizare.

La solicitarea locuitorilor Sectorului 2, Poliția Locală Sector 2 și Brigada Rutieră București au încheiat un Plan comun de măsuri ce prevede combaterea opririlor și staționărilor neregulamentare în stațiile STB și pe trecerile de pietoni pe raza Sectorului 2.

Proiectul jurnalistic newsbucuresti.ro este un proiect susținut de AGI
- o asociație neguvernamentală, apolitică și non-profit.
Depinde și de tine să susții o presă independentă.

URMĂREȘTE-NE PE

Articole similare

Noutati