Sebastian Barbu, victorios în Raliul Argeşului

Pilotul Sebastian Barbu a câştigat, duminică, Raliul Argeşului, etapa a treia a Campionatului Naţional de Raliuri Betano, iar Andrei Gîrtofan este noul lider al clasamentului general, potrivit Agerpres.

Echipajul Sebastian Barbu/Bogdan Iancu (Skoda Fabia Rally2) a fost cronometrat cu timpul de 01 h 10 min 53 sec 9/10, potrivit site-ului Federaţiei Române de Automobilism Sportiv, urmat de Andrei Gîrtofan/Doru Vrajă (Skoda Fabia Rally 2), la 01 min 23 sec 9/10, şi de Mihai Manole/Marc Banca (Skoda Fabia Rally 2), la 03 min 45 sec, etc.

Mihai Manole a încheiat un raliu pe podium. Norbert Maior a ocupat locul cinci, iar fostul campion naţional Valentin Porcişteanu s-a clasat pe 6.

Bulgarului Martin Surilov, care a fost pe podium în cea mai mare parte a cursei, a ieşit în decor în proba specială numărul 7.

Raliul Bucovinei, etapa a patra a Campionatului Naţional de Raliuri, va avea loc pe 17 şi 18 iunie.

Sursa: Agerpres

Articolul Sebastian Barbu, victorios în Raliul Argeşului apare prima dată în Sport Alert.