Federaţia Română de Rugby a prezentat, joi, noile tricouri ale echipei naţionale prin care se marchează 100 de ani de la prima medalie olimpică a României, cucerită în 1924 de reprezentativa de rugby, scrie Agerpres. Tricourile sunt de culoare albă şi albastră, pe faţă au inscripţionată cifra 100, iar pe spate, cu litere mici, numele […]
Tricouri speciale pentru naţionala de rugby pentru a marca 100 de ani de la prima medalie olimpică a României
![Tricouri speciale pentru naţionala de rugby pentru a marca 100 de ani de la prima medalie olimpică a României](https://newsbucuresti.ro/wp-content/uploads/2024/02/tricouri-speciale-pentru-nationala-de-rugby-pentru-a-marca-100-de-ani-de-la-prima-medalie-olimpica-a-romaniei-696x536.jpg)