Vlad Popescu Piedone, primarul Sectorului 5, bilanț la final de an: În 2025 am inițiat și dus la bun sfârșit proiecte importante pentru modernizarea, siguranța și curățenia Sectorului 5!
𝐋𝐚 𝐦𝐮𝐥ț𝐢 𝐚𝐧𝐢 ș𝐢 𝐮𝐧 𝟐𝟎𝟐𝟔 𝐩𝐥𝐢𝐧 𝐝𝐞 𝐫𝐞𝐚𝐥𝐢𝐳ă𝐫𝐢!
La final de an, vă mulțumesc pentru încredere și implicare. În 2025 am inițiat și dus la bun sfârșit proiecte importante pentru modernizarea, siguranța și curățenia Sectorului 5!
Am investit constant în infrastructura urbană: reparații la carosabil, trotuare, parcări, iluminat public și semnalizare rutieră. Totul pentru un sector mai sigur și mai bine organizat.
- 𝐏𝐞𝐬𝐭𝐞 𝟕.𝟎𝟎𝟎 𝐝𝐞 𝐧𝐨𝐢 𝐥𝐨𝐜𝐮𝐫𝐢 𝐝𝐞 𝐩𝐚𝐫𝐜𝐚𝐫𝐞 𝐚𝐦𝐞𝐧𝐚𝐣𝐚𝐭𝐞
- 𝟑𝟎+ 𝐩𝐨𝐫ț𝐢𝐮𝐧𝐢 𝐝𝐞 𝐭𝐫𝐨𝐭𝐮𝐚𝐫 𝐞𝐥𝐢𝐛𝐞𝐫𝐚𝐭𝐞 𝐩𝐞𝐧𝐭𝐫𝐮 𝐩𝐢𝐞𝐭𝐨𝐧𝐢
- 𝐌𝐚𝐫𝐜𝐚𝐣𝐞 𝐫𝐮𝐭𝐢𝐞𝐫𝐞 𝐫𝐞𝐟ă𝐜𝐮𝐭𝐞 î𝐧 𝐩𝐞𝐬𝐭𝐞 𝟕𝟎% 𝐝𝐢𝐧 𝐬𝐞𝐜𝐭𝐨𝐫
- 𝟓𝟎𝟎+ 𝐢𝐧𝐝𝐢𝐜𝐚𝐭𝐨𝐚𝐫𝐞 𝐫𝐮𝐭𝐢𝐞𝐫𝐞 î𝐧𝐥𝐨𝐜𝐮𝐢𝐭𝐞
- 𝟏.𝟐𝟎𝟎 𝐦𝐩 𝐝𝐞 𝐜𝐨𝐯𝐨𝐫 𝐚𝐧𝐭𝐢𝐝𝐞𝐫𝐚𝐩𝐚𝐧𝐭 𝐢𝐧𝐬𝐭𝐚𝐥𝐚ț𝐢 î𝐧 𝐳𝐨𝐧𝐞𝐥𝐞 ș𝐜𝐨𝐥𝐚𝐫𝐞
În 2026 continuăm cu proiectele dedicate comunității noastre:
- Finalizăm proiectul „Locuințe NZEB pentru tineri în Sectorul 5 al Municipiului București”, finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR), cu o valoare totală de 25 milioane euro
- Finalizăm proiectul de dotare a tuturor celor 55 de unități de învățământ preuniversitar și a unităților conexe din Sectorul 5 cu mobilier, materiale didactice și echipamente digitale, finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR), cu o valoare totală de 10 milioane.
Toate aceste proiecte sunt despre oameni, comunitate și viitor. Cu muncă, seriozitate și perseverență, transformăm Sectorul 5 într-un loc mai sigur, mai verde și mai curat.
Cu respect, Vlad Popescu Piedone! Primarul Sectorului 5”, scrie primarul Sectorului 5 în postare.


