14 animale și-au găsit o familie la târgul de adopții organizat de ASPA în Parcul IOR

ASPA București anunță un nou bilanț pozitiv al târgului de adopții desfășurat în Parcul IOR, unde 11 câini din adăposturile ASPA și trei pisici aflate în grija One Rescue și-au găsit o familie.

Evenimentul a reunit voluntari, parteneri și numeroși vizitatori, în ciuda temperaturilor ridicate. Voluntarii ASPA au avut grijă de animale pe tot parcursul zilei, asigurându-le apă și confort.

Programul a inclus și activități pentru copii, organizate de Asociația Creative Tree, precum un atelier de pictură pe față, iar echipa de robotică ViCyber FTC a Colegiului Național de Informatică „Tudor Vianu” a prezentat un robot capabil să lanseze mingi pentru câini.

La eveniment au participat și noii parteneri ai ASPA, cabinetul veterinar SparkyVet, care oferă servicii medicale gratuite câinilor adoptați, și Pawstoria, care a donat hrană pentru animale.

Proiectul jurnalistic newsbucuresti.ro este un proiect susținut de AGI
- o asociație neguvernamentală, apolitică și non-profit.
Depinde și de tine să susții o presă independentă.

URMĂREȘTE-NE PE

Articole similare

Noutati